• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Інформація про заклад

Самчиківська дитяча художня школа традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва– це початковий мистецький навчальний заклад з поглибленим вивченням українського народного декоративно-прикладного мистецтва, зокрема, Самчиківського народного розпису (мальовки) , витинанки, писанкарства, різьблення, здійснює естетичне виховання учнів через доступність до занять художньою творчістю, вивченням автентичного народного мистецтва, а обдарованих дітей спрямовує до вибору в майбутньому професії в галузі культури і мистецтва. Для вивчення і збереження народних місцевих традицій викладачі, разом з учнями вивчають основи українського народного розпису, історію його виникнення і поширення по території України, збагачують його новими елементами, композиціями, як кольоровими, так і тематичними. Вивчення місцевих народних традицій збагачує світогляд учнів, розширює їх кругозір, розвиває творчу думку, і любов до своєї Батьківщини. Це є основним напрямком роботи і завданням закладу. Вся робота колективу школи направлена на створення належних умов для навчання, здобуття мистецької освіти, для підвищення майстерності працівників, зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Відповідно до наказу Міністерства культури УРСР від 10.08.1990р. №268 відкрити з 1 вересня цього року дитячу художню школу прикладного мистецтва в с. Самчики Старокостянтинівського району з контингентом учнів 60 чол. Свого приміщення школа не має, займається в двох кімнатах Самчиківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Самчиківська дитяча художня школа ТНДП мистецтва є початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладом, належить до системи позашкільної освіти, заснована на комунальній формі власності. Засновником закладу є Старокостянтинівська районна рада. Заклад безпосередньо підпорядкований районному відділу культури і туризму Старокостянтинівської райдержадміністрації. Власником майна є відділ культури і туризму Старокостянтинівської райдержадміністрації.

Заклад надає державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної та світової культури, готує підгрунття для занять художньою творчістю, вивченням українського автентичного мистецтва, зокрема, народної мальовки, витинанки, писанки. Паралельно вивчаються предмети – живопис, малюнок, композиція, історія мистецтва. Термін навчання в школі – 5 років з 12 бальною системою оцінки знань. Отримали свідоцтво про закінчення навчання в школі 142, 5 з них навчаються у ВНЗ на мистецьких факультетах. В школі працює 4 викладачі – 1 Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури та мистецтва.

Самчиківська дитяча художня школа ТНДП мистецтва відкрита рішенням Хмельницького виконкому обласної ради депутатів трудящих від 31 серпня 1990 року №135 відповідно до рішення Старокостянтинівського райвиконкому та Міністерства культури УРСР від 24.08.1990р. № 278.

Самчиківська дитяча художня школа ТНДП мистецтва зареєстрована в Старокостянтинівському районному управлінні статистики (довідка АБС №109891 «Про включення до єдиного державного реєстру підприємств і організацій України», присвоєно ідентифікаційний код №21316339).

Кiлькiсть переглядiв: 261

Коментарi